Zdrowie i uroda

Badanie wzroku, test wzroku online

Czy mam problemy ze wzrokiem


Data dodania:
Ocena: 4.5/5 Liczba głosów: 82

Dużo spędzasz czasu przy komputerze? Bolą Cię oczy, głowa, czujesz zmęczenie? Może masz problem ze wzrokiem. Sprawdź swój wzrok już teraz w naszym teście online

Ilość rozwiązań: 973

Ilość pytań: 22

Średni czas rowiązywania: 4M 43S

Badanie wzroku, test wzroku online

Informacje o teście online: Badanie wzroku, test wzroku online

Czy mam problemy ze wzrokiem?

To, czy masz problemy ze wzrokiem powinien głównie sprawdzić okulista, ale zanim zdecydujesz się na wizytę warto sprawdzić chociaż część swoich objawów rozwiązując nasz darmowy test online, czy mogą one wskazywać no to, iż masz problemy ze wzrokiem.
Weryfikując Twoje odpowiedzi będziemy w stanie stwierdzić, czy masz wadę wzroku, czy jest potrzeba wykonania u Ciebie kompleksowych badań okulistycznych oraz czy możesz być w strefie ryzyka np. związanej z chorobami genetycznymi swoich przodków.

Wada wzroku

W dzisiejszej dobie komputerów, smart fonów, telewizorów, czy też innych tego typu urządzeń jesteśmy dużo bardziej narażeni na wczesne choroby związane ze wzrokiem, takie jak np.: zaćma, jaskra, łzawienie gałek ocznych, zmęczenie oczu, zaczerwienienie, zaburzenie widzenia, a także pieczenie oka.
Szacuje się, że obecnie blisko 68% populacji miewa ww. dolegliwości związane ze wzrokiem.
Stąd też tak ważne staje się regularne badanie.
Badania wzroku wykonuje okulista i to on począwszy od wywiadu, z którego stwierdza jakie są Twoje dolegliwości zleca szereg innych badań mogących stwierdzić jaka jest ich przyczyna.
Test wzroku online ma na celu stwierdzenie, czy jesteś w grupie ryzyka osób, które mają bądź mogą mieć problemy ze wzrokiem.

Badanie wzroku. Kiedy pójść do okulisty?

Badanie wzroku, jak już wspominaliśmy rozpoczyna się od wywiadu z lekarzem okulistom, a istotne informacje jakie należy przekazać w wywiadzie to między innymi: przyczynie dla której pojawiliśmy się u lekarza, głównych objawach, przebytych operacjach oraz chorobach związanych z urazami oczu.

Istotne dla okulisty będą również informację, czy nosiliśmy, bądź nosimy okulary oraz szkła kontaktowe oraz, czy w naszej rodzinie występowały choroby takie jak: zaćma, czy jaskra, po to, by mógł wykluczyć ewentualne uwarunkowania genetyczne.
Badanie wzroku u osób dorosłych powinno się wykonywać co najmniej raz na około 2 lata, a tym bardziej po 40 roku życia, gdzie to zwiększa się ryzyko występowania jaskry, a także zwyrodnienia plamki ocznej. Ww. choroby nie są groźne we wczesnym okresie ich występowania, ale nie leczone mogą prowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Pamiętać należy, że u osób chorych na cukrzycę badanie wzroku powinno wykonywać się dużo częściej, gdyż są oni bardziej podatni na występowanie zmian na dnie oka, takich, jak: zaćma, bądź jaskra.

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek z ww. objawów w opisie ,, wada wzroku”, bądź są one bardzo podobne przystąp do rozwiązania quizu wiedzy by dowiedzieć się, czy powinieneś udać się z nimi do okulisty, czy tylko zmienić dotychczasowe nawyki, oszczędzać bardziej wzrok i więcej odpoczywać.

Test wzroku online

Nasze testy składają się z 10 do 20 pytań ułożonych przez specjalistów w taki sposób, by jak najszybciej uzyskać wnikliwą odpowiedz na nurtujące Cię pytania.

Za każdym razem przystępując do takiego testu online musisz pamiętać, by odpowiadać zgodnie z prawdą i nie robić tego w momencie, gdy się spieszysz, bądź nie masz za bardzo czasu.

Badanie wzroku online zostało tak skonstruowane, by zawrzeć w każdym pytaniu najbardziej istotne informację, które mogą świadczyć o ewentualnej wadzie wzroku.

Zapewnij sobie komfort i odrobinę wolnego czasu, by dowiedzieć się, czy masz problemy ze wzrokiem.


Opinie o teście

Dużo czasu spędzam przy PC, dzięki waszemu testowi wiem, że muszę zadbać o wzrok. Już się umówiłem na wizytę u okulisty

Błażej, Warszawa

Nawet nie wiedziałam, że są takie testy. Trafiłam na niego od koleżanki. Test świetny, polecam każdemu, kto dużo czasu spędza przy komputerze, czy też w inny sposób nadwyręża wzrok.

Lena, Kołobrzeg

Wzrok jak ta lala, ale nie wiedziałem, że też trzeba o niego dbać. Wielkie dzięki za ten test.

Michał, Toruń

Podobne testy online

Czy urodzę zdrowe dziecko
Zdrowie i uroda

Czy urodzę zdrowe dziecko

Grudzień, 06.2015 Ocena 4.44/5 Ilość rozwiązań: 264

Czy osiągnę sukces zawodowy
Wiedza i nauka

Czy osiągnę sukces zawodowy

Listopad, 22.2015 Ocena 4.44/5 Ilość rozwiązań: 747

Darmowy test IQ, test na inteligencję
Wiedza i nauka

Darmowy test IQ, test na inteligencję

Listopad, 15.2015 Ocena 3.82/5 Ilość rozwiązań: 25340

Czy jestem uzależniony od internetu?
Uzależnienia

Czy jestem uzależniony od internetu?

Luty, 22.2015 Ocena 4.44/5 Ilość rozwiązań: 360