Związki i miłość

Czy jestem lesbijką

Darmowy test na orientacje seksualną dla kobiet


Data dodania:
Ocena: 4.44/5 Liczba głosów: 94

Podobają Ci się kobiety? Bardzo lubisz ich towarzystwo? Może źle się czujesz w męskim towarzystwie? Sprawdź czy nie jesteś homoseksualna rozwiązując nasz darmowy test na orientację online

Ilość rozwiązań: 21531

Ilość pytań: 20

Średni czas rowiązywania: 14M 3S

Czy jestem lesbijką

Informacje o teście online: Czy jestem lesbijką

Homoseksualista.

Homoseksualizm budzi wciąż wiele kontrowersji i choć mamy XXI wiek nie wszyscy, jednak potrafią zaakceptować inną orientację niż heteroseksualistów.

Homoseksualista to osoba, której zainteresowania seksualne dotyczą osób tej samej płci. Bowiem nadal heteroseksualizm uznawany jest za poprawną orientację seksualną. Wyróżniany trzy orientacje seksualne: heteroseksualizm, biseksualizm oraz homoseksualizm.
Ten ostatni nie jest do końca akceptowany społecznie, tym bardziej trudno jest statystycznie stwierdzić ile w naszym kraju mamy osób, które są homoseksualistami, gdyż wielu z nich nie chce się ujawnić z obawy na brak akceptacji.

To czy jesteś lesbijką pomoże Ci określić nasz test online, który ułożony został specjalnie z myślą o osobach, które nie do końca potrafią sprecyzować swoją orientację seksualną.

Kto to jest lesbijka?

Lesbijką jest określana kobieta, która interesuje się osobami tej samej płci. Jej zainteresowania seksualne nie skupiają się na mężczyznach, a więc jedynym obiektem zainteresowań staje się kobieta, a co za tym idzie również zainteresowanie wzbudza jej natura oraz emocjonalność.

Określenie sfery seksualizmu, jakim jest lesbijka wzięło się od wyspy Lesbos, z której pochodziła Safona (najsławniejsza poetka starożytnej Grecji). To, czy jesteś lesbijką nie jest w stanie określić nikt inny, jak Ty sama. Przyjęło się twierdzić, iż nasza orientacja seksualna kształtuję się od młodych lat, jednak wtedy nasza dojrzałość emocjonalna nie pozwala nam na określenie swoich zainteresowań seksualnych.

Pierwsze nasze podejrzenia i domysły pojawiają się bowiem w okresie dojrzewania, a więc już jako nastolatka powinnaś się zainteresować swoją seksualnością, jeśli brak tu zainteresowania osobami przeciwnej płci.

Nasz test wiedzy, czy jestem lesbijką pozwoli Ci na wnikliwą analizę Twojej tożsamości. Pamiętaj, jednak, iż homoseksualizm nie jest chorobą i nie podlega ona leczeniu. Jeśli, jednak środowisko społeczne nie akceptuje Twojej orientacji możesz zwrócić się o pomoc do psychologa, ten jednak powinien pomóc Ci tylko lepiej zaakceptować siebie i Twoje wybory, a nie próbować Cię z tego wyleczyć.

Przyczyny homoseksualizmu.

Już w 1973r. APA, czyli Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne wykreśliło ze swojej międzynarodowej listy zaburzeń psychicznych homoseksualizm. Nauka nie jest w stanie określić skąd bierze się homoseksualizm i od czego zależy nasza orientacja seksualna, jednak sami homoseksualiści, w tym również lesbijki stworzyli własny wzór odpowiedzi. Bowiem uważają, iż homoseksualizm jest wrodzony i należy do jednej z trzech głównych orientacji seksualnych: homoseksualizmu, heteroseksualizmu, a także biseksualizmu.
Uważają również, że skoro homoseksualizm jest wrodzony, jak każda inna orientacja seksualna powinna zabroniona zostać również terapia jego leczenia.

Według gejów i lesbijek to, że są oni nie akceptowani społecznie może być przyczyną tego, iż są oni w mniejszości społecznej, większość orientacji seksualnych to, jednak heteroseksualiści. Homoseksualiści są zbulwersowani również faktem, iż zabrania im się wychowywania wspólnie dzieci, bowiem nadal góruje model rodziny składający się z kobiety i mężczyzny, jednak badania nie wykazują żadnych różnic w kwestii wzrastania dzieci w rodzinach homoseksualnych.

Czy jestem lesbijką? Test na homoseksualność

Czy jestem lesbijką? Czy to się leczy? Jak mam żyć będąc homoseksualistą?

Zadajesz sobie te i inne pytania związane z własną orientacją? Czy nie budzą one więcej przygnębienia niż gdybyś znała prawdę o swojej seksualności? Nasz darmowy test na bycie lesbijką pozwoli Ci na rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących Twoich zainteresowań sferą seksualną. Pamiętaj, jednak, iż w razie poczucia bezsilności, niechęci do samej siebie, braku akceptacji ze strony rodziny, bądź znajomych powinnaś udać się do psychologa w celu nie rozpoczęcia terapii nad leczeniem homoseksualizmu, ale po to, by łatwiej było Ci żyć w zgodzie ze sobą.

Jeżeli zadajesz sobie pytania jak odkryć swoją orientacje lub jaka jest twoja orientacja seksualna to rozwiąż quiz, czy jestem lesbijką właśnie teraz, by zaakceptować własną tożsamość!


Opinie o teście

Od liceum ogólnokształcącego bardziej podniecają mnie dziewczyny. Nigdy nie byłam pewna tego czy jestem lesbijką w 100%. Wasz test jest rewelacyjny i już wiem czy jestem lesbijką.

Kinga, Kalisz

Test w precyzyjny sposób potrafi określić orientację seksualną. Sprawdzałam na sobie i koleżance, która jest heteroseksualna. W obu przypadkach diagnoza była ok.

Aga, Gliwice

Wasz test polecił mi kolega. W moim przypadku potwierdziło się to, że jestem heteroseksualna - tak się też czuję. Bardziej wolę chłopców i mam teraz potwierdzenie.

Sylwia, Legnica

Podobne testy online

Czy jestem nimfomanką?
Uzależnienia

Czy jestem nimfomanką?

Październik, 18.2015 Ocena 4.48/5 Ilość rozwiązań: 1971

Test osobowości i charakteru
Testy psychologiczne

Test osobowości i charakteru

Styczeń, 12.2015 Ocena 4.13/5 Ilość rozwiązań: 11502

Czy mu się podobam
Związki i miłość

Czy mu się podobam

Grudzień, 14.2014 Ocena 4.46/5 Ilość rozwiązań: 3956