Uzależnienia

Czy jestem seksoholikiem

Uzależnienie od seksu


Data dodania:
Ocena: 4.45/5 Liczba głosów: 88

Erotomania, czyli nic innego jak uzależnienie seksualne jest chorobą, a osoba chora zwykle ma przekonanie, iż druga osoba zwykle o wyższym statusie społecznym jest w niej zakochana. Sprawdź czy nie jesteś erotomanem!

Ilość rozwiązań: 2427

Ilość pytań: 20

Średni czas rowiązywania: 14M 42S

Czy jestem seksoholikiem

Informacje o teście online: Czy jestem seksoholikiem

Uzależnienie seksualne

Słysząc słowo, seksoholik wielu z nas w zasadzie śmieje się z tego, iż uzależnienie seksualne można traktować jako problem. Ba, niektórzy wręcz zazdroszczą seksoholikom, a raczej o ile to możliwe partnerom seksoholików.
No bo jak można narzekać na to, że lubimy seks? Przecież bliskość fizyczna jest szalenie ważna w budowaniu więzi między ludźmi, czy partnerami.
Jednak dla osoby, która jest seksoholikiem nie jest to powód do śmiechu. Bowiem uzależnienie od seksu to nie tylko ciągłe pożądanie i chęć osiągania orgazmów lecz ból i cierpienie, a często też zniszczone życie społeczne oraz emocjonalne.
Jeśli jesteś jedną z tych osób, które nie są pewne, czy to tylko nadmierne zainteresowanie seksem, a do tego całkowicie nie groźne, czy może niepokojące symptomy seksoholizmu to ten test wiedzy, czy jestem seksoholikiem skierowany jest właśnie dla Ciebie!

Seksoholizm. Kim jest seksoholik?

Co to więc takiego, ten seksoholizm? Czy erotoman jest seksoholikiem? Kim w zasadzie jest seksoholik?
Otóż seksoholizm, jest chorobą, uzależnieniem, które powinno być poddane specjalistycznemu leczeniu. Jak każde inne uzależnienie nad którym tracimy w pewnym momencie kontrolę, może spowodować, iż nasze życie społeczne legnie w gruzach, a nie radzenie sobie z własnymi emocjami doprowadzić może w końcu do ciężkiej depresji.

Seksoholizm to nic innego jak kompulsywne, nie kontrolowane zachowania danej osoby o podłożu seksualnym. Seksoholizm, inaczej uzależnienie seksualne występuje najczęściej pod postacią, natręctw seksualnych, kompulsywnych masturbacji, oglądania pornografii, a także częstych zdrad.

Zatem, kim jest seksoholik?

Uzależnienie seksualne dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn, jednak odmienne zdaje się być podłoże utrzymywania się u obu płci tej choroby. U mężczyzn seksoholizm często wywołany jest poprzez rozładowanie napięcia emocjonalnego, inaczej stresu, czy lęku. Kobiety zaś zmagające się z seksoholizmem pomimo tego, iż również przyczyną może być rozładowanie napięcia emocjonalnego to często też towarzyszyć temu może chęć akceptacji, poczucie atrakcyjności, bycie kochaną oraz poczucie bezpieczeństwa.

Niezmiennie jednak u obu płci choroba ta powoduje spustoszenie w ich życiu osobistym i utrudniać może normalne funkcjonowanie w środowisku społecznym. Dlatego tak ważne jest, iż jeżeli podejrzewamy u siebie, że nasz popęd seksualny może być na pograniczu uzależnienia seksualnego to niezwłocznie powinniśmy skonsultować nasze domysły z lekarzem specjalistom. Jeżeli nie czujesz się gotowy na wizytę z seksuologiem, bądź nie wiesz, czy powinieneś udać się na konsultację, pierwszym krokiem do podjęcia decyzji powinien być wynik uzyskany z naszego testu online, czy jesteś seksoholikiem.

Przyczyny  seksoholizmu.

Przyczyny seksoholizmu mogą u każdej osoby uzależnionej seksualnie się różnić. Choć istnieje wiele poglądów, badań oraz obserwacji, które zachowania, bądź wydarzenia mogły spowodować, iż osoba taka została seksoholikiem, a więc uzależniła się w procesie tych wydarzeń od seksu. Za główną przyczynę seksoholizmu uznaje się generalnie nieumiejętność wyrażania własnych emocji oraz gniewu. Bardzo często brak takiej umiejętności wynoszony jest z domu rodzinnego. Przykładowo, syn, który całe życie obserwuje ojca pijącego alkohol, który nie potrafi wyrażać swoich uczuć oraz emocji, a jedynie ucieka w nałóg w wielu przypadkach sam stroniąc od alkoholu będzie próbował w inny sposób rozładować napięcie, czyli np. podczas seksu.

Czy jestem seksoholikiem?       

Nie powinieneś bagatelizować wagi problemu, jaką jest seksoholizm. Jak każde uzależnienie powoduje spustoszenie w naszym życiu.
Nasz darmowy test pozwoli Ci podjąć decyzję co dalej powinieneś zrobić ze swoim życiem, czy traktować to jako chorobę i czy powinieneś udać się z tym problemem do seksuologa.
Pamiętaj, że ukrywając problem choroby ranisz nie tylko partnera, osoby Tobie bliskie, ale przede wszystkim samego siebie. Każda nieleczona choroba, którą jest uzależnienie, nałóg prędzej, czy później niszczy nasze życie uczuciowe, zawodowe oraz rodzinne, a więc przekreśla wszystko co sprowadza się do godnego i szczęśliwego życia.
Quiz wiedzy, czy jestem seksoholikiem ma za zadanie zweryfikować Twoje podejrzenia, jednak dalsza decyzja, czy weźmiesz los w swoje ręce należy tylko do Ciebie.


Opinie o teście

Jestem młody więc mogę... korzystam ile się da:D jak nie teraz to kiedy? haha, fajny test!

Maciek, Pruszków

Demon seksu, bardzo fajny test, pokazał jaki jestem w rzeczywistości!

Szymon, Bielawa

Nic strasznego, tylko trzeba się kontrolować, polecam każdemu test kto ma pewne obawy. Może się okazać, że masz problem ale w drugą stronę...

Daniel, Serock

Podobne testy online

Czy jestem alkoholikiem
Uzależnienia

Czy jestem alkoholikiem

Luty, 25.2015 Ocena 4.43/5 Ilość rozwiązań: 1024

Czy jestem uzależniony od internetu?
Uzależnienia

Czy jestem uzależniony od internetu?

Luty, 22.2015 Ocena 4.44/5 Ilość rozwiązań: 353