Testy psychologiczne

Czy mam depresje, objawy depresji

Co to jest depresja


Data dodania:
Ocena: 4.44/5 Liczba głosów: 78

Depresja to coraz częstsze schorzenie, ogólne zmęczenie, brak sił, niechęć do wykonywania codziennych czynności, złe samopoczucie to mogą być objawy depresji.

Ilość rozwiązań: 1593

Ilość pytań: 24

Średni czas rowiązywania: 3M 29S

Czy mam depresje, objawy depresji

Informacje o teście online: Czy mam depresje, objawy depresji

Ogólne zmęczenie, złe samopoczucie, zaburzenia nastrojów oraz emocji to typowe objawy depresji, które pociągają za sobą szereg innych dolegliwości.

Objawy depresji kojarzone są również z chandrą dlatego ważne jest by lekarz, jak my sami dobrze postawił diagnozę dolegliwości.

Należy pamiętać, że depresja to choroba i nie leczona może nieść za sobą poważne skutki i warto jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą, ale zanim to nastąpi zachęcamy do zweryfikowania swoich podejrzeń z naszym testem, który opracowany został na podstawie realnych symptomów i czynników wywołujących stany depresyjne oraz zaburzenia depresji.

Przyczyny depresji

Istnieje wiele przyczyn depresji. Jest ona złożoną chorobą, która może pojawić się w wyniku wielu różnych czynników, w tym czynników biologicznych, emocjonalnych i środowiskowych. W niektórych przypadkach depresja występuję z powodu utraty bliskiej osoby, dużej zmiany w życiu lub po zdiagnozowaniu poważnej choroby. Depresja może także dotknąć osoby, u których w rodzinie wystąpiła już tego typu choroba.

Objawy depresji

Według DSM-IV (klasyfikacja zaburzeń psychicznych Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego)depresja występuje, gdy w tym samym czasie masz co najmniej pięć z poniższych objawów:

  • Złe samopoczucie przez większą część dnia, zwłaszcza o poranku
  • Częste zmęczenie lub utrata energii
  • Częste poczucie bezwartościowości lub winy
  • Zaburzenia koncentracji , niezdecydowanie
  • Regularna bezsenność lub nadmierna senność
  • Zmniejszone odczuwanie przyjemności w prawie wszystkich działaniach, niemal każdego dnia
  • Uporczywe myśli o śmierci lub samobójstwie (nie tylko w obawie przed śmiercią)
  • Poczucie niepokoju lub bycia opóźnianym
  • Znacząca utrata masy ciała lub wzrost masy ciała

Kluczowym objawem depresji jest zły nastrój lub utrata zainteresowania czynnościami, które wcześniej sprawiały przyjemność. W przypadku diagnozy depresji, objawy te powinny występować przez większość dnia, codziennie lub prawie codziennie przez co najmniej dwa tygodnie. Ponadto objawy depresyjne muszą powodować znaczne zaniepokojenie lub upośledzenie czynności . Nie może to być spowodowane bezpośrednim działaniem substancji, na przykład leków. Także nie może to być wynikiem niedoczynności tarczycy. Dodatkowo, objawy, które pojawiają się w ciągu dwóch miesięcy od utraty bliskiej osoby nie są uważane za depresję kliniczną.

Leczenie depresji

Najczęściej leczenie depresji zawiera kombinację przeciwdepresyjnego leku, w tym selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI),inhibitory zwrotnego wychwytu seratoniny i noradrenaliny (SNRI) oraz trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych (TLPD) i psychoterapii (tzw. „terapia” lub „doradztwo” ).

Zdarza się, że atypowe leki przeciwpsychotyczne mogą być stosowane w połączeniu z lekami przeciwdepresyjnymi, gdy leki przeciwdepresyjne, same w sobie nie są w pełni skuteczne w leczeniu depresji.


Opinie o teście

Chłopak mnie zostawił, wg tego testu to nie depresja, ale czuję się fatalnie. Ale jak napisali w serwisie, Głowa do góry! Wielkie dzięki!

Angelika, Lublin

Mam dość roboty, szef wyzyskuje, rozwiązując wasz test online dowiedziałem się co ściemniać lekarzowi:D może da L4. Polecam!

Łukasz, Kraków

Mam depresję, życie jest do d##y, ma dość wszystkiego. Sam test wporzo, rzeczywiście tak się zachowuję, ale do lekarza i tak nie pójdę!!

Karol, Lubartów

Podobne testy online

Test na zdradę
Związki i miłość

Test na zdradę

Luty, 18.2015 Ocena 4.48/5 Ilość rozwiązań: 2368

Czy jestem ładna i atrakcyjna
Zdrowie i uroda

Czy jestem ładna i atrakcyjna

Luty, 16.2015 Ocena 4.54/5 Ilość rozwiązań: 1702

Test osobowości i charakteru
Testy psychologiczne

Test osobowości i charakteru

Styczeń, 12.2015 Ocena 4.13/5 Ilość rozwiązań: 11502