Testy psychologiczne

Czy moje dziecko może mieć ADHD

Co to jest ADHD


Data dodania:
Ocena: 4.51/5 Liczba głosów: 97

ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder) jest to zespół nadpobudliwości psychoruchowej, określany także jako zaburzenia hiperkinetyczne.

Ilość rozwiązań: 344

Ilość pytań: 20

Średni czas rowiązywania: 3M 37S

Czy moje dziecko może mieć ADHD

Informacje o teście online: Czy moje dziecko może mieć ADHD

ADHD inaczej nazywanym nadpobudliwością psychoruchową, zaburzeniami koncentracji uwagi, a także zespołem hiperkinetycznym staje się coraz częściej problemem, który diagnozowany jest u coraz większej liczny społeczeństwa.

Wczesna diagnoza pozwala na szybsze leczenie i szybsze efekty prowadzonej terapii.

Im wcześniej postawimy diagnozę ADHD u swojego dziecka, tym większe prawdopodobieństwo, że naprowadzimy swoje działania na właściwy tor i nauczymy się radzić sobie z owym problemem u naszego dziecka, a także dzięki temu ułatwimy i jemu funkcjonowanie w społeczeństwie.

Istnieją trzy główne objawy charakterystyczne dla ADHD:

  • nadmierna ruchliwość
  • nadmierna impulsywność
  • zwiększone zaburzenia uwagi

Na pytanie, czy moje dziecko ma ADHD najlepiej powinien nam odpowiedzieć lekarz oraz kierując nas na terapię, jednak już teraz można zweryfikować swoje przypuszczenia rozwiązując nasz test.

Dziecko, które ma choć jedno z ww. objawów ADHD charakteryzuje słaba zdolność do wewnętrznej kontroli tzn. do jego mózgu trafia zbyt dużo bodźców przez, które nie potrafi w danym momencie wyselekcjonować tych na których powinien teraz się skupić.

Dosłownie mówiąc jego mózg jest bombardowany zbyt dużą ilością informacji, dlatego też słabo koncentruje się na jednej czynności i nie zawsze stosuje się do poleceń rodziców, czy nauczycieli, a także kierowane do niego prośby zazwyczaj trzeba kilkakrotnie powtarzać.

Należy pamiętać, że dziecka z ADHD nie powinno się karać za jego objawy!

Według lekarzy ADHD najczęściej jest rozpoznawane w ok. 7 roku życia, kiedy to dziecko idzie do szkoły, a jego zachowania, które w wieku przedszkolnym były uważane za normę rozwojową stanowią problem w normalnym funkcjonowaniu w szkole.

Statystyki mówią, iż 3 do 10% dzieci w wieku szkolnym to właśnie dzieci nadpobudliwe psychoruchowo.

Dzieci u których zauważymy brak wytrwałości w działaniu, porzucanie jednej aktywności na rzecz drugiej, impulsywność, lekkomyślność, częste łamanie zasad spowodowane bezmyślnością, nie należy od razu sprowadzać do grupy dzieci trudnych, a ich działań do celowych.

Nauczyciele, jak i rodzice powinni zastanowić się nad przyczyną takich zachowań, czy nie są one spowodowane zaburzeniami nadpobudliwości psychoruchowej.

Należy dołożyć wszelkich starań, tak aby dzieci z ADHD nie wyrastały w poczuciu bezradności ze względu na któreś z ww. objawów, a my rodzice mając jasno postawioną diagnozę jesteśmy po to, by ułatwić dziecku z ADHD funkcjonowanie w społeczeństwie oraz podnieść jego samoocenę, która często jest niska z powodu braku akceptacji.

Przyczyn ADHD może być wiele, jednak uważa się, że najczęściej są one jednak przekazywane z pokolenia, na pokolenie. Brak konsekwencji ze strony rodziców, trudna sytuacja rodzinna, a także brak stałych zasad, czy norm obowiązujących w domu również może powodować u dzieci wzmocnienie objawów nadpobudliwości psychoruchowej.

Niestety nie da się wyleczyć nadpobudliwości, jednak stosowne leczenie może ułatwić dziecku życie.

Należy pamiętać, jednak, iż leki nie zastąpią wychowania dziecka, a jedynie, kiedy wszystkie inne metody pracy z dzieckiem nadpobudliwym zawiodą w szkole i w domu.

Rozwiązując nasz test staraj się odpowiadać szczerze, tylko wtedy uzyskane wyniki przybliżą Cię do Twoich przypuszczeń, czy Twoje dziecko ma ADHD.

Pamiętaj też, że diagnozę zawsze stawia lekarz, a uzyskane wyniki są tylko dalszym krokiem w działaniu jakie ewentualnie powinniście podjąć, by pomóc swojemu dziecku.


Opinie o teście

Spoko test, polecam, wynik adekwatny do tego co powiedział lekarz!! Jeżeli masz podejrzenia co do ADHD, to niezależnie od wyniku udaj się do lekarza specjalisty. pozdro

Patryk, Marki

To nie adhd, po prostu maluch lubi rozrabiać, byłam też u lekarza, bo nie wierzyłam, potwierdził się wynik testu. Syneczek potrzebuje więcej ruchu, chyba zapiszę go na tańce!

Renata, Warszawa

Witam, byłam sceptycznie nastawiona do TESTÓW, ale rozwiązałam, wynik był w sumie taki jak się spodziewałam, poszłam z dzieckiem do lekarza, potwierdził, obawy jak i wynik testu. Pawełek ma ADHD! Dzięki wielkie, naprawdę polecam!!!

Kasia, Poznań

Podobne testy online

Darmowy test IQ, test na inteligencję
Wiedza i nauka

Darmowy test IQ, test na inteligencję

Listopad, 15.2015 Ocena 3.82/5 Ilość rozwiązań: 25340

Chłopiec czy dziewczynka?
Zdrowie i uroda

Chłopiec czy dziewczynka?

Wrzesień, 15.2015 Ocena 4.45/5 Ilość rozwiązań: 2037

Test ciążowy online
Zdrowie i uroda

Test ciążowy online

Styczeń, 04.2015 Ocena 4.21/5 Ilość rozwiązań: 11377