Rozrywka

Czy spotka mnie szczęście

Czym jest szczęście


Data dodania:
Ocena: 4.61/5 Liczba głosów: 101

Szczęście, to jedno krótkie słowo budzi wiele uczuć w każdym z nas i tyle ile osób, tyle będzie definicji i dla każdego z nas bycie szczęśliwym oznaczać może zupełnie co innego. Rozwiąż nasz test i zobacz czy spotka Cię szczęście!

Ilość rozwiązań: 728

Ilość pytań: 20

Średni czas rowiązywania: 3M

Czy spotka mnie szczęście

Informacje o teście online: Czy spotka mnie szczęście

Czym jest szczęście? Co to znaczy być szczęśliwym?

Szczęście, to jedno krótkie słowo budzi wiele uczuć w każdym z nas i tyle ile osób, tyle będzie definicji i dla każdego z nas bycie szczęśliwym oznaczać może zupełnie co innego.
Dla niektórych z nas, wspomnienia, nasze osobiste przeżycia, osiągnięcia, silne doświadczenia, które wywołały entuzjazm i radość sprowadzają się do budowania szczęścia.  Z kolei dla niektórych marzenia i ich cele są wyznacznikiem w byciu szczęśliwym człowiekiem.

Bywają też osoby dla których szczęście zależy generalnie od zadowolenia ze swojego życia, pracy, życia osobistego, założenia rodziny, oddanych przyjaciół. Dla takich osób nie liczy się ile razy w swoim życiu się potknęli, ale to ile razy zdołali się z tego podnieść, dzięki nastawieniu do życia, sposobie myślenia i interpretowania różnych wydarzeń.


Co więc dla Ciebie znaczy bycie szczęśliwym? Czy zadajesz sobie czasem to bezwzględne pytanie, czy spotka Cię w życiu szczęście? Jeśli tak, to spróbuj dowiedzieć się odpowiadając na pytania z naszego testu, czy spotka Cię szczęście w życiu i od czego może ono zależeć.

Od czego zależy nasze szczęście?

Pewna wnikliwa badaczka tego tematu, psycholog Sonja Lyubomirsky zajęła się dogłębniej ludzką psychiką i tym w jaki sposób odczuwamy szczęście. Bowiem według niej w 50% nasze poczucie szczęścia uwarunkowane jest genetycznie, co nie znaczy, że nie mamy wpływu na jego budowanie.

Badania, które przeprowadziła na podstawie tortu, który to też następnie pokroiła na różnej wielkości kawałki. To trochę tak jakby nasze szczęście uwarunkowane było i zaprogramowane na różne normy odczuwania szczęścia.
Kiedy badani otrzymali najmniejszą z 3 części pokrojonego tortu z uzyskanych wyników wywnioskować można było, iż na poczucie szczęścia nasze okoliczności życiowe wpływają zaledwie w 10%.
Budowanie szczęścia nie musi gnać zawsze za przykładowo wygraną w lotka, bowiem przypomnij sobie, kiedy zdarzyła Ci się kiedykolwiek sytuacja iście zbliżona do wygranej w totka, ile z zasadzie trwało Twoje szczęście? Czy po niewielkim upływie czasu zapomniałeś już o tym, że spotkało Cię coś dobrego?

Jeśli tak, może wypadałoby zagłębić się więc w swoją psychikę i zacząć budować własne szczęście od chociażby interpretowania pozytywniej własnego życia.

Czy spotka mnie szczęście?

Każdy jest kowalem własnego losu, to przysłowie najlepiej odzwierciedla poczucie szczęścia związane z Twoim życiem. To, czy spotka Cię w życiu szczęście w dużej mierze zależy od nas samych, od sposobu nastawienia do życia, od tego w jaki sposób budujemy to szczęście, od życiowych doświadczeń itp.

Postaraj się więc mieć wpływ na to, czym jest dla Ciebie szczęście. Dzięki rozwiązaniu naszego testu online na szczęście, będziesz w stanie tak pokierować swoim codziennym postępowaniem, by czuć się w pełni szczęśliwym.


Opinie o teście

Polecam Wasz test. Nie wierze w to jeszcze, ale sprawdził się w 100%. Powiedzieliście, że los się do mnie uśmiechnie i stało się. Dzięki!

Jacek, Warka

Szczęście pojawia się u mnie falami. Raz jest a potem go nie ma. Z niecierpliwością oczekuje na to kiedy znowu zapuka do moich drzwi.

Marika, Opole

Jeżeli Wasz test się sprawdzi to postawie Wam dobre wino. W moim życiu brakuje szczęścia, jednak od dzisiaj będę bardziej optymistyczna.

Julka, Pszczyna

Podobne testy online

Darmowy test IQ, test na inteligencję
Wiedza i nauka

Darmowy test IQ, test na inteligencję

Listopad, 15.2015 Ocena 3.82/5 Ilość rozwiązań: 25340

Zegar śmierci
Rozrywka

Zegar śmierci

Kwiecień, 04.2015 Ocena 4.16/5 Ilość rozwiązań: 5795