Zdrowie i uroda

Czy urodzę zdrowe dziecko

Zdrowie dziecka, test online czy urodze zdrowe dziecko


Data dodania:
Ocena: 4.44/5 Liczba głosów: 71

Zastanawiasz się czy urodzisz zdrowe dziecko? Dbasz o siebie podczas ciąży? Nie jesteś pewna czy wszystko przebiega zgodnie z założeniami? Nie czekaj rozwiąż nasz test: czy urodzę zdrowe dziecko!

Ilość rozwiązań: 261

Ilość pytań: 15

Średni czas rowiązywania: 2M

Czy urodzę zdrowe dziecko

Informacje o teście online: Czy urodzę zdrowe dziecko

Czy moje dziecko będzie zdrowe?

Żeby tylko dziecko było zdrowe - to tego pragnie każda matka dla swojego przyszłego potomstwa, a zadając sobie pytanie: czy urodzę zdrowe dziecko spędzają nam niejednokrotnie sen z powiek i powodują dodatkowy stres wywołany rozmyśleniami na ten temat, a jak wiadomo stres nie jest wskazany zarówno dla kobiety starającej się o dziecko, jak i takiej, która już spodziewa się dziecka.

Dlatego, aby zdrowie naszej pociechy nie stało pod znakiem zapytania powinniśmy właściwie zadbać i troszczyć się o własne zdrowie jeszcze zanim urodzi się dziecko.

Rozwiać te wątpliwości pomoże Ci przystąpienie do naszego testu, ponieważ pytania zostały ułożone tak, aby wynik był jak najbardziej wiarygodny, a pytania sporządzone zostały w oparciu o opinię lekarzy i specjalistów. Nie pozwól by pojawiające się wieczne pytania, czy urodzisz zdrowe dziecko zaprzątały Ci głowę, a czas, który zajmie Ci rozwiązanie przygotowanego specjalnie dla Ciebie testu zajmie Ci na pewno mniej czasu niżeli zamartwianie się o zdrowie Twojego dziecka.

Jak urodzić zdrowe dziecko?

Według badań przeprowadzonych w Polsce wśród dzieci, które rodzą się chore główne czynniki to oczywiście wady genetyczne(80%) , ale także środowiskowe (10%).

Zdrowie dziecka więc zależeć może także częściowo od nas samych. Mowa tutaj o czynnikach środowiskowych, które mają wpływ na to, czy Twoje dziecko urodzi się zdrowe, min. Są to: niedobór minerałów oraz witamin, zakażenia wirusowe, leki, używki typu alkohol, papierosy, czy narkotyki, a także promieniowanie rentgenowskie.

To, czy urodzisz zdrowe dziecko ma także znaczenie od tego, czy należycie kobieta dba o siebie też w okresie ciąży, jednak warto pielęgnować swój organizm od wewnątrz wcześniej, aby dziecko było zdrowe, a przynajmniej szanse na to, czy Twoje dziecko urodzi się zdrowe zwiększyły się już przed poczęciem.

Warto więc zadbać o swój wygląd, a właściwie o to, aby nie popadać w skrajności, bo ani otyłość, ani niedowaga nie sprzyjają właściwemu rozwojowi płodu, a także nie ułatwiają zajście w ciąże.

Stosowanie jak najmniejszej ilości leków jeśli to możliwe może pozytywnie wpłynąć na to, czy urodzisz zdrowe dziecko, jednak pamiętaj, że przyjmowanie leków należy konsultować z lekarzem.

Kobiety, które starają się o dziecko, ale też i takie, które są już w ciąży powinny przede wszystkim zwracać też uwagę na to co trafia na ich talerz, co jest niezmiernie ważne dla prawidłowego rozwoju płodu.

Na pewno każda kobieta, która pragnie urodzić zdrowe dziecko wie, że aby tak się stało powinna całkowicie odstawić wszelkie używki, bowiem np. picie alkoholu w ciązy wywołać może FAS ( Alkoholowy Zespół Płodowy). Te i wiele innych czynników środowiskowych bezapelacyjnie wpływa na zdrowie dziecka, tak więc zadbaj o to, by zapewnić sobie oraz swojemu dziecku dobre warunki jego rozwoju.

Czy urodzę zdrowe dziecko?

Na niektóre rzeczy nie mamy wpływu, mowa tu wadach genetycznych naszego dziecka, jednak każda matka zanim spłodzi potomstwo, a także taka, która jest w ciąży, chciałaby wiedzieć, czy jej dziecko urodzi się zdrowe.

Odpowiadając szczerze na nasze pytania zawarte w teście uzyskasz wynik, który pozwoli Ci, albo uspokoić i rozwiać swoje wątpliwości, albo skłoni Cię do tego, aby wybrać się do lekarza na konsultację poznając głębiej odpowiedz na pytanie, czy urodzisz zdrowe dziecko. Nie zwlekaj dłużej z przystąpieniem do naszego testu, bowiem jeżeli chodzi o zdrowie dziecka, czas odgrywa tu kluczową rolę.


Opinie o teście

muszę zmienić tryb życia, dzięki wam wybieram się do lekarza żeby określić stan i zmienić co trzeba

Edyta, ...

kobieta niby dba o siebie, ale nie byłem pewny do końca. Rozwialiście moje obawy, dzięki!!

Zbyszek, Ostrowiec

dziecko w drodze, trzeba zmienic przyzwyczajenia. Mam nadzieje, że nie za późno się obudziłam.

Ola, Piotrków Trybunalski

Podobne testy online

Ile będę miała dzieci
Zdrowie i uroda

Ile będę miała dzieci

Listopad, 17.2015 Ocena 4.51/5 Ilość rozwiązań: 562

Chłopiec czy dziewczynka?
Zdrowie i uroda

Chłopiec czy dziewczynka?

Wrzesień, 15.2015 Ocena 4.45/5 Ilość rozwiązań: 2016

Test ciążowy online
Zdrowie i uroda

Test ciążowy online

Styczeń, 04.2015 Ocena 4.21/5 Ilość rozwiązań: 11316