Testy psychologiczne

Test ekstrawertyk czy introwertyk?

Sprawdź czy jesteś ekstrawertykiem czy introwertykiem


Data dodania:
Ocena: 4.49/5 Liczba głosów: 104

Ekstrawertyk i introwertyk, to dwie skrajne cechy osobowości, które w wpływają na nasze życie, zarówno w kwestiach prywatnych, jak i zawodowych. Dowiedz się, która z nich dominuje u Ciebie!

Ilość rozwiązań: 2090

Ilość pytań: 15

Średni czas rowiązywania: 5M 25S

Test ekstrawertyk czy introwertyk?

Informacje o teście online: Test ekstrawertyk czy introwertyk?

Ekstrawertyk - kto to taki?

Jeżeli tryskasz energią kiedy jesteś w towarzystwie a w samotności nie masz napędu do działania może to być tropem, że drzemie w Tobie ekstrawertyk. Jeżeli inspiruje Cię świat, lubisz działać i wprowadzać zmiany, wzrasta prawdopodobieństwo, że więcej w Tobie ekstrawertyka. Jeżeli zdarza Ci się, że wolisz najpierw coś zrobić lub powiedzieć zamiast najpierw planować czy rozmyślać, to dużo w Tobie ekstrawertyka. Jeżeli masz wiele zainteresowań, lubisz mówić szybko i dużo, pracujesz lepiej gdy jesteś chwalony a dodatkowo lubisz abstrakcyjne dowcipy, to ekstrawersja jest prawdopodobnie Twoją dominującą cechą osobowości.

A co z introwertykiem?

W przypadku, gdy zyskujesz energię do działania w samotności a tracisz ją wśród ludzi, może to oznaczać, że drzemie w Tobie introwertyk. Jeżeli Twój świat wewnętrzny czyli uczucia, wrażenia, idee są źródłem Twoich natchnień to wzrasta prawdopodobieństwo introwersji. Jesteś dobrym słuchaczem? Lubisz mieć zaplanowane działania zanim wcielisz je w życie? A może Twoje zainteresowania są wąskie ale za to jesteś w nich ekspertem? Jeżeli tak, to można przypuszczać, że drzemie w Tobie duży introwertyk. Masz niewielu przyjaciół, ale za to wiernych, potrzebujesz ciszy i spokoju by się skupić, potrafisz skoncentrować się na tym co robisz a pochwały nie mają dla Ciebie większego znaczenia, to może wskazywać, że introwersja jest Twoją dominującą cechą osobowości.

Ekstrawertyk i introwertyk - krótka historia

Twórcą wspomnianych pojęć był słynny szwajcarski psychiatra Carl Gustaw Jung. Jung, jako bardzo wnikliwy obserwator, zauważył w swojej pracy z ludźmi, że różnią się oni zasadniczo w sposobie kierowania swojej uwagi, postrzegania i aktywności. Jedna grupa wykazywała tendencję do koncentrowania się na sobie - do wewnątrz, druga zaś swoją uwagę i aktywność kierowała na zewnątrz. Jung wprowadził do psychologii osobowości pojęcie introwertyzmu, to pierwsza opisywana powyżej grupa, oraz ekstrawertyzmu, który charakteryzował drugą grupę osób. Innymi słowy ekstra lub introwertyzm to cecha osobowości.

Definicje: ekstrawertyk, introwertyk

Ekstrawertyk to osoba kierująca swoje postrzeganie i aktywność na zewnątrz. Przeciwieństwem ekstrawertyka jest introwertyk, który wykazuje tendencje do kierowania swojego postrzegania i działań do wewnątrz – na własne myśli i emocje, z jednoczesnym zmniejszonym zainteresowaniem i aktywnością skierowanymi na świat zewnętrzny.
Warto pamiętać, że tak jak w przypadku temperamentu, nie ma czystych typów ekstra czy introwertycznych. Każdy z nas w tej cesze osobowości jest niepowtarzalny i wykazujemy w naszym działaniu i postrzeganiu siebie i innych przewagę ekstra lub introwersji.
Dlatego rozwiąż nasz test: ekstrawertyk czy introwertyk już teraz i sprawdź, która z tych cech dominuje u Ciebie! Dowiedz się więcej o samym sobie by lepiej postrzegać się w środowisku i móc się rozwijać!


Opinie o teście

Ekspresyjna osobowość to ja! Lubię być w centrum uwagi! Test potwierdził to jaka naprawdę jestem! Teraz muszę namówić narzeczonego do rozwiązania testu, żeby sprawdzić czy pasujemy do siebie :)

Natalia, Augustów

To prawda nie jestem duszą towarzystwa. Nie myślałam, że test uświadomi mi, która cecha u mnie dominuje! Polecam!

Marta, Legionowo

Nie mogło być inaczej, wynik testu zgadza się w 100% z moją osobowością. Ale wynik zachowam dla siebie! :)

Karol, Radom

Podobne testy online

Czy jestem psychopatą
Testy psychologiczne

Czy jestem psychopatą

Styczeń, 21.2016 Ocena 4.24/5 Ilość rozwiązań: 2902

Czy osiągnę sukces zawodowy
Wiedza i nauka

Czy osiągnę sukces zawodowy

Listopad, 22.2015 Ocena 4.44/5 Ilość rozwiązań: 740

Darmowy test IQ, test na inteligencję
Wiedza i nauka

Darmowy test IQ, test na inteligencję

Listopad, 15.2015 Ocena 3.83/5 Ilość rozwiązań: 24866

Czy mam depresje, objawy depresji
Testy psychologiczne

Czy mam depresje, objawy depresji

Styczeń, 28.2015 Ocena 4.44/5 Ilość rozwiązań: 1593

Test osobowości i charakteru
Testy psychologiczne

Test osobowości i charakteru

Styczeń, 12.2015 Ocena 4.13/5 Ilość rozwiązań: 11502