Uzależnienia

Czy jestem uzależniony od internetu?

Objawy uzależnienia od internetu


Data dodania:
Ocena: 4.44/5 Liczba głosów: 86

Masz wrażenie, że spędzasz za dużo czasu siedząc przy komputerze przeszukując internet, może jesteś uzależniony od internetu, portale społecznościowe tworzą swój świat, uważaj, rozwiąż test online

Ilość rozwiązań: 360

Ilość pytań: 20

Średni czas rowiązywania: 3M 2S

Czy jestem uzależniony od internetu?

Informacje o teście online: Czy jestem uzależniony od internetu?

Powszechnie wiadomo, że na liście najbardziej niebezpiecznych uzależnień plasuje się alkohol i narkotyki, jednak od pewnego czasu coraz częściej na całym świecie problem uzależnień wśród społeczeństwa dotyczy również Internetu.

Zespół uzależnień od Internetu, nazywany także ZUI jest do choroba XXI wieku, która dotyczy coraz to większej liczby osób u których to komputer oraz sieć powoli zawładnęły ich światem, a rytuał codziennych obowiązków wygląda od pobudki w sieci i kończy się na podobnych czynnościach.

Chcąc się przekonać, czy jesteś osobą uzależnioną od Internetu wystarczy rozwiązać krótki test odpowiadając szczerze na postawione pytania, które zweryfikują, czy Twoje objawy uzależnienia można sklasyfikować z siecioholizmem.

Jeżeli Internet traktować będziemy jako ucieczkę od rzeczywistości możemy łatwo popaść w uzależnienie.

Rozwijająca się technologia oraz dostępność do Internetu tworzy prawdziwą plagę XXI wieku  i choć zapewne nie wszyscy posiadają dostęp do sieci to liczba tych osób z roku na rok się zwiększa, np. w 2010 roku dostęp do Internetu miało już ok. 59% społeczeństwa.

Głównymi objawami uzależnienia od Internetu jest nie tylko nadmierne spędzanie czasu przy komputerze i śledzeniu tego co się dzieje wokół, lecz także ograniczenie kontaktów z bliskimi z powodu przesiadywania w sieci, wielokrotne próby ograniczenia spędzania czasu w Internecie, lecz także traktowanie sieci, jako ucieczki od problemów, poczucia bezradności.

Siecioholizm dotyczyć może każdego z nas, niezależnie od wieku i predyspozycji, gdyż jest dla wielu ucieczką od rzeczywistości, pozwola na zachowanie anonimowości, przełamuje strach i nieśmiałość, choć często ucieczka w świat wirtualny idzie w parze z zaburzeniami emocjonalnymi, takimi jak niską samooceną.

Osoby uzależnione od Internetu powinny zdać sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie wiążę się z sie holizmem, a mianowicie pierwszym krokiem powinna być wizyta u specjalisty i szczera rozmowa bez próby zatajenia problemu z jakim się boryka, tylko wtedy leczenie uzależnienia może przynieść jakikolwiek efekt.

Dodatkowo u osoby, która ma zespół uzależnień od Internetu (ZUI) zaobserwować można negatywny wpływ na funkcjonowanie w sferze fizycznej, psychicznej, rodzinnej oraz emocjonalnej.

A więc śmiało można stwierdzić, iż nadmierne korzystanie z Internetu nie wnosi nic dobrego do naszego życia, a jeżeli sami nie potrafimy poradzić sobie z owym problem powinniśmy niezwłocznie udać się do specjalisty bądź poprosić o pomoc najbliższych, bo choć siecioholizm może wydawać się niektórym śmiesznym problemem XXI wieku to osoby uzależnione powoli tracą kontrolę nad rzeczywistością, a ich stan emocjonalny z czasem może znacznie się pogorszyć, a co za tym idzie osoby uzależnione od Internetu są bardziej narażone na stany lękowe, czy depresję, która może być fatalna w skutkach.

Czas najwyższy, aby rozwiązać nasz test i już dziś przekonać się, czy problem siecioholizmu dotyczy również i Ciebie.

Pamiętaj też, iż rozwiązując nasz test zawsze odpowiadaj szczerze, a uzyskany wynik powinien Cię tylko skłonić do podjęcia dalszych kroków, by zmierzyć się z uzależnieniem jakim jest Internet.

Powodzenia!!


Opinie o teście

Nie mam problemu!! Tylko FB ewentualnie. Dzięki za test myślałam, że to ściema, ale jednak jest w porządku!

Kaśka, Ełk

Nie wiem, rozwiązałem dwa razy, w różnych odstępach czasu, wyniki dość zbliżone, więc chyba mam problem

Patryk, Marki

Mam problem, ale uwielbiam gry MMO, test ciekawy:D pokazał moją prawdziwą naturę!!

Paweł, Płońsk

Podobne testy online

Darmowy test IQ, test na inteligencję
Wiedza i nauka

Darmowy test IQ, test na inteligencję

Listopad, 15.2015 Ocena 3.82/5 Ilość rozwiązań: 25340

Czy mam depresje, objawy depresji
Testy psychologiczne

Czy mam depresje, objawy depresji

Styczeń, 28.2015 Ocena 4.44/5 Ilość rozwiązań: 1618

Test osobowości i charakteru
Testy psychologiczne

Test osobowości i charakteru

Styczeń, 12.2015 Ocena 4.13/5 Ilość rozwiązań: 11562