Uzależnienia

Uzależnienie od komórki

Uzależnienie od telefonu komórkowego - Fonoholizm, choroba XXI w.


Data dodania:
Ocena: 4.52/5 Liczba głosów: 81

Korzystasz często ze swojego telefonu nie tylko w celu porozmawiania, czy też napisania SMSa? Co chwilę zerkasz na swój telefon? Może jesteś uzależniony od telefonu? Sprawdź już teraz!

Ilość rozwiązań: 2002

Ilość pytań: 21

Średni czas rowiązywania: 6M 27S

Uzależnienie od komórki

Informacje o teście online: Uzależnienie od komórki

Zazwyczaj osoby uzależnione od telefonu komórkowego nie widzą żadnego problemu oraz nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji.

W dobie postępu elektronicznego na rynku technologicznym mamy ogromny wybór telefonów komórkowych, smart fonów, tabletów i innych.

Nie każda osoba uzależniona czuje się na siłach, by udać się z problemem do psychologa, specjalisty by zasięgnąć porady, czy faktycznie jest uzależniona od komórki. Zanim podejmiesz właściwe kroki w leczeniu ww. uzależnienia warto najpierw rozwiać swoje dotychczasowe wątpliwości i sprawdzić, czy mamy już do czynienia z uzależnieniem od telefonu rozwiązując nasz darmowy test online, który zweryfikuje Twoje obawy w zaledwie kilka minut.

Uzależnienie od telefonu - fonoholizm.

Fonoholizm, czyli uzależnienie od telefonu. Tzw. choroba XXI wieku, która spowodowana jest rozwojem technologicznym, a dodatkowo potęguje to wpływ mediów i coraz to nowszych modeli smart fonów, telefonów, czy tabletów.

Osobą uzależnioną od komórki może być osoba w każdym wieku nie zależnie od płci.

Choć z pozoru fonoholizm może wydawać się nie groźny to, jednak u osób, które nie zdają sobie z sprawy z powagi sytuacji może nieść ze sobą nie miłe skutki, takie jak: brak życia prywatnego, obniżenie samooceny ze względu na zatracenie się w wirtualnym świecie, oddalenie się od rodziny oraz przyjaciół.

Objawy uzależnienia od komórki.

Głównymi objawami uzależnienia od komórki jest niewątpliwie ciągłe śledzenie życia prywatnego innych osób w każdym możliwym wolnym czasie, śledzenie facebooka, Internetu zupełnie bez potrzeby, podtrzymywanie kontaktów ze znajomymi głównie za pomocą smsów, czy też innych aplikacji.

Obecne smart fony posiadają szereg dostępnych aplikacji, gier, które pochłaniają również mnóstwo czasu, a podczas spotkań ze znajomymi, czy rodziną telefon u osoby uzależnionej od komórki musi być ciągle w zasięgu ręki, tak, aby w czasie ,,nudy” móc z niego skorzystać.

Bardziej niepokojącym objawem uzależnienia od komórki jest budzenie i zasypianie na poduszce z telefonem komórkowym, gdzie często takie osoby jako wytłumaczenie używają argumentów typu:    ,, tylko na chwilę”, ,, muszę coś sprawdzić ”, ,,zaraz tylko odpiszę ”.

Czy jestem uzależniony od komórki.

To, czy i kiedy zdasz sobie sprawę z powagi problemu jaki Ciebie dotyczy zależy w dużej mierze od Ciebie i od postawienia sobie właściwych celów życiowych co tak naprawdę jest dla Ciebie w życiu ważne.

Przekonać się o tym możesz w bardzo prosty sposób, mianowicie przystępując do krótkiego quizu wiedzy, który dzięki wnikliwym pytaniom pomoże Ci zweryfikować, czy należysz do grona osób uzależnionych od telefonów komórkowych oraz Internetu.


Opinie o teście

Takie życie, aby być na bieżąco ze światem telefon jest niezbędny. Przynajmniej ja bez niego nie potrafię funkcjonować:P Bardzo fajny test, interesujące pytania

Justyna, Warszawa

Teraz trzeba być cały czas z telefonem w ręku! Inaczej się nie da. btw spoko test

Sylwia, Opole

2 telefony, 3 różne numery... cały czas kontakt ze światem... Dzięki za test! Potrafi dać do zrozumienia

Marek, Dzierżoniów

Podobne testy online

Badanie wzroku, test wzroku online
Zdrowie i uroda

Badanie wzroku, test wzroku online

Marzec, 14.2016 Ocena 4.5/5 Ilość rozwiązań: 966

Test ekstrawertyk czy introwertyk?
Testy psychologiczne

Test ekstrawertyk czy introwertyk?

Styczeń, 22.2016 Ocena 4.49/5 Ilość rozwiązań: 2089

Czy jestem seksoholikiem
Uzależnienia

Czy jestem seksoholikiem

Listopad, 23.2015 Ocena 4.45/5 Ilość rozwiązań: 2427

Czy jestem zakupoholiczką?
Uzależnienia

Czy jestem zakupoholiczką?

Sierpień, 15.2015 Ocena 4.62/5 Ilość rozwiązań: 230

Czy jestem alkoholikiem
Uzależnienia

Czy jestem alkoholikiem

Luty, 25.2015 Ocena 4.43/5 Ilość rozwiązań: 1023

Czy jestem uzależniony od internetu?
Uzależnienia

Czy jestem uzależniony od internetu?

Luty, 22.2015 Ocena 4.44/5 Ilość rozwiązań: 353

Test osobowości i charakteru
Testy psychologiczne

Test osobowości i charakteru

Styczeń, 12.2015 Ocena 4.13/5 Ilość rozwiązań: 11502